Můj program

Patříme do Evropy, ne Evropě!

Česká republika v EU nemá silné zastoupení. Europoslanci nejdou vidět, ani slyšet. Svou prací navíc podporují politiku EU, která jde proti českým zájmům. Stále větší omezování průmyslu, regulace trhu a čím dál větší kontrola Bruselu nad Českou republikou. 

Všechno nezměním. Budu ale bojovat za českou republiku. A vždy společně s vámi!

Budu v České republice hlasitě bojovat proti všem zásahům Evropské unie do české suverenity. Postavím se proti zákazu aut, přijetí eura, migrační dohodě a omezování svobody projevu. Využiju všech pravomocí europoslance a zapojím Vás všechny po celé republice! Každý z nás má právo vědět, co Evropská unie plánuje a každý, kdo s tím nesouhlasí, má právo se tomu postavit. 

Chci zabránit zákazu aut na benzín a naftu

V České republice je vedeno zhruba 6 miliónů aut se spalovacím motorem. Dohromady má své zaměstnání na automobilový průmysl navázáno více než 500 tisíc lidí. (zdroj) Čísla mluví jasně. Zákaz aut se spalovacími motory, který Evropská unie schválila od roku 2035, by naši ekonomiku tvrdě zasáhl. Zakázat auta navíc chtějí politici, kteří pro svou dopravu využívají soukromá letadla. Naprosté minimum emisí, které spalovací auta tvoří, v žádném případě nepomohou bojovat s klimatickou změnou. Proti zákazu aut vystupoval například i premiér Fiala. Dnes jej ale podporuje. 

Dopady na český i evropský průmysl budou extrémní. Ve Svobodných se proti zákazu aut stavíme od začátku. Jako europoslanci budeme společně s dalšími stejně orientovanými politiky z celé Evropy proti zákazu bojovat. Budeme sdružovat europoslance napříč Evropou, aby zákaz spalovacích motorů neprošel. Taktéž budu společně s občany vyvíjet tlak na kteroukoliv českou vládu, aby ze zákazu vyjednala výjimku, v případě, že opravdu projde. 

Budu prosazovat vyjímku z přijetí eura

Euro si podle dlouhodobých průzkumů STEM nepřeje více než 70 % českých občanů. Řada států Evropské unie si z jeho přijetí postupně vyjednala vyjímky. Například Dánsko. Euro pro českou ekonomiku není výhodné. Zachování české koruny nám pomáhá bojovat s inflací pomocí zvyšování úrokových sazeb. V případě eura by o úrokových sazbách rozhodovala Evropská centrální banka (ECB). Ta by získala kontrolu nad naši ekonomikou. Česká koruna je základem suverénní politiky naší země.

Postavím se proti migrační dohodě

Česká republika v roce 2016, díky velkému zásahu občanů, nepřijala migrační kvóty. Postavili jsme se na odpor společně s Polskem, Maďarskem a Slovenskem. Společně s nimi patříme mezi nejbezpečnější země na světě. Západní země na svou nezodpovědnou migrační politiku doplácí. 

Evropská unie však přišla s migrační dohodou. Systémem, který by zavazoval státy ke společnému přerozdělování migrantů a výdajů spojených s migrací.

Česká republika má velmi dobře nastavená azylová pravidla. Státům postižených migrací jsme pravidelně pomáhali a vysílali do postižených regionů policisty a vojáky. Migrační dohodu je třeba důrazně odmítnout a nevystavovat Českou republiku jakémukoliv bezpečnostnímu riziku.

Matěj Gregor